musaka6

KOUSEK ŘECKA NA TALÍŘI, ANEB JAK NA MOUSSAKU:

Když jsem před třemi lety poprvé navštívila Řecko, jako delegátka, netušila jsem, že si to tu tolik zamiluji. Ostrov Rhodos, který se stal mým domovem na půl roku jsem postupně poznávala a oblíbila si místní atmosféru, domorodce i kuchyni. U většiny lidí platí, že láska prochází žaludkem, ani já nejsem výjimkou. Pamatuji si den, kdy jsem poprvé ochutnala řeckou moussaku. Byla jako slaná, masovo-sýrová pralinka s vůní muškátového oříšku, která se jen rozplynula na jazyku. Hned jsem začala pátrat po receptu, a nenechala se odradit náročností postupu.

musaka1 Budete potřebovat:

½ hovězího mletého masa

1500 g uvařených brambor ve slupce

2 ks menší lilků

musaka32 ks měkčích rajčat

1 ks cibule

200 g rajčatového protlaku

150 ml mléka

musaka4150 ml smetany

150 g strouhaného sýra

10 kuliček nového koření

15 kuliček celého pepře

musaka23 ks bobkového listy

sůl a mletý pepř

100 ml olivového oleje

100 g hladké mouky

Postup: Do vysypaného plechu moukou pokládáme na dno plátky brambor, cca 5 mm tenké. Trochu navrch opepříme a osolíme. Na to poklademe vrstvu masové směsi, ze které ale předem vybereme všechny listy a kuličky. Dále pokládáme vrstvu lilku, které jsou pěkně změklé z pánve či trouby. Poslední vrstva je opět vrstva brambor, které můžeme navrch lehce osolit a opepřit.

Pečení: Do předehřáté trouby na 170°C dáme péct moussaku, po hodině pečení vyndáme a zalijeme bešamelem a můžeme posypat strouhaným sýrem. Dáme opět péct, nyní můžeme zvýšit teplotu i na 220°C. Pečeme až do zlatavé kůrčičky navrchu a pak to všechno sníme… I když u Moussaky platí, čím uleželejší tím lepší. Tak si zkuste alespoň kousek nechat na druhý den.

Hezký, pohodový den Vám všem z krásného ostrova Rhodos přeje Elenka!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *