image2

Kafe co tě nakopne!!!

Tuto kávu mně naučila pít moje sestra, která už nějakou dobu žije v Austrálii. Tam je strašně jednoduché a přirozené žít zdravě a dbát o své tělo. Poprvé mi přišla představa oleje v kávě moc děsivá, ale když jsem ji ochutnala a celý den jsem měla dobrou náladu a spoustu energie, tak jsem si na to zvykla a kousek Austrálie si přivezla s sebou do Čech.
Pít tuto kávu jsem naučila hodně svých přátel a všichni jsme jí propadli. Je to nejlepší přírodní doping po ránu, kocovině a při lenivém dni mně dokáže zvednout od knihy a vygruntuji celý byt a ještě mám energie na rozdávání.

Co budete potřebovat:

káva

  • BIO káva (cca 140,-)
  • Extra panenský kokosový olej (cca 160-200,-)
  • Raw kakaový prášek (cca 160,-)

Vše se dá pořídit v bio obchůdku. Prvotní nákup ingrediencí může připadat drahý, ale až se níže dočtete co vše dobrého dostanete do svého těla, tak nebudete litovat. Raw kakaový prášek vám může vydržet klidně i 3 měsíce, olej až 2 měsíceJ

 

PROČ BIO KÁVA?

– zkoušela jsem různé, čerstvě upraženou i namletou.. samozřejmě se dá použít, ale není to na chuti ono.. Když kávu s ingrediencemi rozmixuju, tak pěna, která je k této kávě typická ihned spadne, a káva mi celkově přijde těžká..

 

PROČ EXTRA PANENSKÝ KOKOSOVÝ OLEJ?

Extra panenský kokosový olej je lisován za studena z dužniny zralých kokosů, pěstovaných v ekologickém zemědělství. Celý proces výroby trvá jen několik málo hodin, aby si olej zachoval svoji výbornou kvalitu. Nejsou do něj přidávány žádné konzervační látky ani barviva.                                                                                         káva4Kokosový olej chrání imunitní systém a je velmi ceněn pro svůj obsah kyseliny laurové, kaprylové, kaprinové nebo myristové. Kyselina laurová je v těle přeměněna na monoglycerid monolaurin, který má schopnost rozkládat buněčnou stěnu bakterií i virů, zároveň reguluje střevní mikroflóru. Vzhledem k protiplísňovým, antivirovým a antibakteriálním schopnostem je účinný proti infekcím nebo kvasinkám. Kokosový olej se v našem těle rozkládá na glukózu a dodává tak tělu energii postupně. Neusazuje se v těle, a proto se doporučuje lidem, kteří potřebují regulovat hladinu cukru v krvi, snižuje také zátěž nadledvinek a nezatěžuje štítnou žlázu. Jeho užívání je příznivé i při redukční dietě, pár lžiček dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin a zamezí tak nárazovému přejídání, které způsobuje tzv. jo-jo efekt. Užívání kokosového oleje má i jiné přednosti. Výborný je jako tělový olej pro suchou a citlivou pokožku. Má nádhernou jemnou vůni a snadno se vstřebává. Ošetřuje suchou kůži na loktech nebo patách, nehtová lůžka a účinný je i proti ekzémům a striím. Kojící ženy jej používají na popraskané bradavky. Velmi příjemný je jako masážní emulze. Díky vysokému obsahu vitaminů A, C a E působí jako antioxidant a zpomaluje stárnutí pokožky a napomáhá hojení ran a jizev. Kokosový olej můžete používat k obnově vlasové struktury a usnadňuje i rozčesávání.                                                                                                                    Kokosový olej je výbornou ingrediencí do zdravé studené i teplé kuchyně. Má lahodnou chuť a je perfektní náhradou veškerých tuků na pečení, vaření nebo smažení. Neobsahuje žádný cholesterol a nepřepaluje se. Lidé, trpící alergií na mléko jej můžou používat jako náhradu másla. Kokosový olej je snadno stravitelný. Panenský kokosový olej je velmi odolný proti oxidaci. Při pokojové teplotě zůstává v pevném, ale měkkém stavu, tekutým se stane až po zahřátí.

PROČ RAW KAKOVÝ PRÁŠEK?

Raw (surový) kakaový prášek se získává z nepražených kakaových bobů. Ty byly ve Střední a Jižní Americe po staletí uctívány, Aztékové si jich vážili více než zlata, dokonce je používali jako platidlo. Mnohé mayské svátky a rituály byly spojovány s oslavou kakaových bobů jako „potravy bohů“.                  káva3Kakao se řadí mezi tzv. superpotraviny kvůli vysokému obsahu minerálů, vitamínů, antioxidantů a enzymů. Při výrobě se surovina zpracovává při nízkých teplotách, díky čemuž jsou zachovány původní nutriční látky a vůně. Vyznačuje se mimořádnými chuťovými vlastnostmi, převládá chuť tropického ovoce s květinovými tóny. Na lidský organismus má stimulující a povzbuzující účinky. Kakaový prášek si ponechává lehce nahořklou chuť kakaových bobů a stává se tak výbornou a praktickou ingrediencí pro výrobu veškerých čokoládových a kakaových pokrmů a nápojů. Používá se stejně jako běžné kakao z pražených bobů a hodí se tedy výborně na vaření, při pečení dezertů nebo při výrobě domácí čokolády, horkých nápojů nebo zmrzliny.

 

PŘÍPRAVA

káva1

  1. Udělejte si kávu. Já používám moka konvičku, ale dá se udělat z presovače, nebo french press.
  2. Přidejte lžičku raw kakaového prášku. Nedávejte prášku moc, protože má nahořklou chuť. Stačí zarovnaná lžička
  3. Přidejte lžičku extra panenského kokosového oleje. Toho si dávám vrchovatou.
  4. Všechny ingredience tyčovým mixérem rozmixujte. Vznikne krásná pěna, čokoládová barva a po bytě se rozvine vůně kokosu, čokolády a kávy

 

 

Všechno dávkování je  individuální. Záleží co vám více chutná a vyhovuje.

Tak hodně energie do každého dne přeje Maruška*

Maruškakáva5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *